بازدیدها: 89

درباره ما
معرفی راهکار محاسب پیشرو
شرکت راهکار محاسب پیشرو با مرکزیت در تهران تاسیس و با هدف ارائه خدمات مالی، حسابداری و مشاوره های مالیاتی به شرکتها، بنگاه های اقتصادی و صاحبان مشاغل بر پایه اصل رازداری و تعهدکاری و با رعایت آئین رفتارحرفه ای فعالیت خود را آغاز نموده است که متشکل از کادری مجرب و دارای سوابق حرفه ای متعددی در زمینه های حسابداری ، مشاوره های مالی و مالیاتی و بیمه می باشد.
ما چه کاری انجام می دهیم!
خط مشی راهکار محاسب

در این بخش خط مشی راهکار محاسب آشنا خواهید شد

1) بیشینه کردن سود

بازدیدها: 89

هدف اصلی هر کسب و کار، سوددهی و حفظ درآمد حاصل از آن است. نرخ‌های مربوط به حاشیه‌ی سود، روشی برای اندازه‌گیری مقدار پولی است که شرکت ها، بنگاه های اقتصادی و صاحبان مشاغل از درآمد یا فروش‌ محصولات خود به‌دست می‌آورد. مهم‌ترین نسبت‌های مربوط به حاشیه‌ی سود عبارت‌اند از حاشیه‌ی سود ناخالص، حاشیه‌ی سود عملیاتی و حاشیه‌ی سود خالص.
با محاسبه و مقایسه این نسبت‌ها می‌توان درک خوبی از هزینه‌های غیرتولیدی و غیرمستقیم مانند هزینه‌های اداری، مالی و بازاریابی و حتی هزینه‌های مالیاتی به دست آورد. این مقایسه در تصمیم‌گیری‌های کلان کسب و کار ها بسیار تأثیرگذار خواهد بود؛ به‌عنوان مثال ممکن است صاحبان شرکت ها، بنگاه های اقتصادی و صاحبان مشاغل پس از بررسی این نسبت‌ها دریابند که باید استراتژهای بازاریابی خود را به کلی تغییر دهند، یک واحد اداری را منحل کنند یا ساختار مالی شرکت را به کمک مشاوره مالیاتی مؤسسات حرفه‌ای به‌گونه‌ای تنظیم کنند که مالیات پرداختی را تا حد امکان کاهش دهند.

2) کمینه کردن هزینه‌ها

بازدیدها: 89

تمام واحدهای کسب‌ و کار با استفاده از مدیریت صحیح می‌توانند هزینه‌های خود را کنترل کنند و به حداقل برسانند. مدیریت مالی به کمک گزارش‌های بخش حسابداری، با تشخیص و ارزیابی تمام هزینه‌های آن شغل، هزینه‌های معقول و مناسب را تعیین می‌کند. مدیران مالی، چنانچه لازم باشد به‌دنبال روش‌هایی برای کاهش هزینه‌ها هستند و گاهی برنامه‌های پرهزینه را حذف می‌کنند و از برخی خدمات غیرضروری می‌کاهند. اگر هزینه‌های یک کسب و کار بالا باشد، سود عملیاتی آن بسیار کاهش می‌یابد و نمی‌تواند در برابر رقبا به فعالیت خود ادامه دهد.
در سازمان‌های بزرگ معمولا یک واحد حسابداری تعبیه شده است که مستقیما با واحد مدیریت مالی در ارتباط است؛ اما کسب‌وکارهای کوچک و متوسط معمولا برای کاهش هزینه‌ها، خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی خود را برون‌سپاری می‌کنند.

3) بیشینه کردن سهم بازار

بازدیدها: 89

سهم بازار با تقسیم «مقدار فروش در یک دوره‌ی زمانی خاص» بر «کل فروش بازار آن صنعت در همان دوره‌ی زمانی» محاسبه می‌شود. این نسبت درک خوبی از جایگاه کسب و کار در کل بازار مربوطه و همچنین جایگاه آن در مقایسه با رقبایش فراهم می‌کند. این موضوع در بازارهای رقابتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ کوچک‌ترین تغییر در میزان سهم بازار باید به دقت بررسی شود تا در مورد نحوه‌ی افزایش سهم بازار از طریق کاهش قیمت یا تبلیغات یا مواردی از این دست به‌درستی تصمیم‌گیری شود.
بعضی از کسب و کارها برای اطمینان از اتخاذ بهترین تصمیم، از کارشناسان خبره‌ی مشاوره مالی کمک می‌گیرند.

راهکار محاسب
رزومه مدیرعامل

با مدیرعامل راهکار محاسب بیشتر آشنا شوید

مدیر عامل
میثم حاجی عبدالعلی
 • سوابق تحصیلی:

  کارشناسی حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

  کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی “تجارت الکترونیکی” دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

 • سوابق اجرایی:

  • مدیر امور مالی و انبارها در شرکت بین الملل عمران سریر (1392 تا 1398)
  • سرپرست امور مالی در شرکت معدنی و صنعتی شاهین (1392)
  • حسابدار در شرکت مهندسی و صنعتی ونان (1387 تا 1391)

 • عضویت ها:

  عضو انجمن حسابداران خبره ایران

راهکار محاسب
وجوه تمایز راهکار محاسب
کاهش هزینه های شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و صاحبان مشاغل ، جلوگیری از تضییع حقوق مالی مشتریان ، مکانیزه شدن سیستم حسابداری و ارائه سیستم های مدون و یکپارچه ، انجام امور مالی و مالیاتی در موعد مقرر ، ارائه مشاوره های مالیاتی جهت کاهش جرائم مالیاتی و ارزش افزوده و همچنین انجام تکالیف مالیاتی به روش صحیح ، بالا بردن کیفیت واحد مالی و تمرکز ویژه جهت تهیه صورت های مالی و گزارشات مدیریتی و سایر نیاز های کارشناسان مالی و مدیران و استفاده کنندگان از اطلاعات مالی بخشی از اهداف گروه مالی راهکار محاسب پیشرو می باشد.